Sauna kavandamine

Juhul, kui olete maja ostes jõudnud sisustusvalmis või majapaketi lahenduseni, siis vaatame lühidalt läbi kõige olulisemad asjad, mida sauna valides silmas pidada. Soovitame siiski kavandamise võimalikult varases etapis nõu saamiseks pöörduda spetsialisti poole. Rääkige neile, millised saunad Teile on meeldinud või millisest unistate ning nad aitavad Teid meeleldi kavandamisel, eelarve koostamisel, tehnilisel projekteerimisel ja teostamisel – alati just nii palju kui vajate.

Reegel nr 1: ärge koonerdage!

Sauna ja pesuruumide ruutmeetrid on igal juhul Teie kodu kalleimad, ja väike sääst vales kohas võib rikkuda Teie tulevaste aastate saunanaudingu.
Seega ei tasu osta seda odavaimat, eripakkumisel olevat kerist ja vast mitte ka hinna poolest järgmist. Valige parem korralik, silmailu pakkuv ja leilikindel keris, meeldivad lavad, nutikad pinnamaterjalid ja stiilne valgustus – nii kiidate ennast veel aastate pärastki. Lisaks ehk veel mingi väike sisustuselement oma rõõmuks ja võõrastele imetlemiseks…

Reegel nr 2: ärge liialdage!

Kui tihti saunatate koos jalgpallimeeskonnaga? Kui pigem harva, ei tasu teha ülisuurt sauna, mille kütmiseks kulub palju raha ja aega. Poissmeeste- ja muudel saunaõhtute jaoks võib alati kasutada ka rendisauna, mis on pealegi toredaks vahelduseks.

Reegel nr 3: ärge kiirustage!

Teie äiapapal ja vanadel klassikaaslastel on kindlasti palju häid sauna ehitamise ideid, aga enne lähimasse ehituspoodi lippamist tasub endale selgeks teha näiteks tänapäevased vee isoleerimist ja ventilatsiooni mõõtmist puudutavad ehitusnõuded. Tehnilised lahendused arenevad pidevalt.

Viimane reegel: ärge muretsege!

Ütleme keerutamata välja, et saunaruumide nullist ehitamine on tänapäevaseid nõudeid silmas pidades tõeline väljakutse. Pääsete palju lihtsamalt, kui kirjeldate soovitud sauna professionaalsele projekteerijale ja palute teha projektid. Või laske projekteerijal kavandada ja Teid üllatada! Näiteks Harvia projekteerib ja teostab teile sauna kasvõi leilikulp-kätte-põhimõttel. Ja kui ka teostuse eest hoolitseb professionaal, võite peagi vähimagi mureta istuda oma uues toredas saunas!