Tootmine Eestis ja Soomes

Läbi aastakümnete on unistused oma majast ning sellest, kuidas seda ehitada, muutunud. Meie, Soome Majas, töötame pidevalt selle nimel, et oma klientidele parimaid lahendusi pakkuda ning majaelementide tootmine ning tootmise korraldamine moodustab sellest suure osa. Läbi strateegiliste sammude oleme aastate jooksul kindlustanud oma tootmisvõimekust ning oleme hetkel ajalooliselt kõige paindlikumas ning turvalisemas positsioonis, mis puudutab majade tootmist ning nende tarnet klientidele.  

2020 aasta lõpus oli Soome Omatalo majatehas Sonkajärvil jõudnud pankroti äärele ning tehas vajas uut hingamist ning uut plaani edasiminekuks. 2021 aasta esimene pool oli tehase jaoks keeruline ning segane aeg, mil tootmine praktiliselt seisis. See päädis omanikevahetusega, mille tulemusena taastati tehase töö 2021 aasta sügisel ning praeguseks töötab tehas täisvõimsusel, tarnides elemente nii Soome, Eestisse kui ka Lätti.

Vahepealne keeruline periood Soome Omatalo tehases andis ühest küljest võimaluse, teisest küljest tõuke, et saaksime Soome Majale rajada oma tootmisvõimekuse Eestisse, Harjumaale. See võimaldas jätkata majade tarnimist meie klientidele ning lisaks sellele andis see aeg võimaluse teha maja elemendis parendusi, mille tulemusena sündis veelgi soojapidavam väikeelement, mida nüüdseks juba aasta aega oma klientidele pakkuda saame.

Nende kahe sündmuse tulemusena – Soome Omatalo tehase töö jätkamine ning meie, Soome Maja, oma tootmisvõimekuse arendamine on viinud meid unikaalsesse positsiooni, kus saame toota elemente kahes erinevas tehases, tagades kiired tarneajad ning paindlikkuse, mis kajastub meie toodete kvaliteedis ning ka nende soodsamas lõpphinnas.